مستند مسابقه فرمانده

افزایش توان نظامی قرارگاه پدافند هوایی برای تامین امنیت زائران عتبات
افزایش توان نظامی قرارگاه پدافند هوایی برای تامین امنیت زائران عتبات
27 آبان 13951

معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) با اشاره به راهپیمایی میلیونی زائران اربعین حسینی(ع) از افزایش توان موشکی، راداری و اطلاعاتی این قرارگاه در مرزهای غربی و جنوب‌غربی کشور خبر داد.

به گزارش سایت فرمانده و به نقل از تسنیم، امیر علیرضا الهامی معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص)، تقویت پوشش راداری منطقه و افزایش پست‌های دیده‌بانی ثابت و سیار را از مهم ترین برنامه‌های قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء در اربعین حسینی(ع) دانست.

وی تأکید کرد: این قرارگاه همچنین آمادگی دارد ضمن پایش دقیق همه فعالیت‌های هوایی با هرگونه تهدیدات دوربرد یا نزدیک‌برد مانند پهپادهای کوچک دست‌پرتاب مقابله و آنها را منهدم کند.

امیر الهامی گفت: برای این که در طول مسیر راهپیمایی، آسیبی متوجه زائران امام حسین(ع) نگردد، قرارگاه پدافند هوایی، مراکز جمع‌آوری اطلاعات ثابت و پرنده و همچنین مراکز فرماندهی و کنترل خود را برای نظارت مستمر افزایش داده است.

معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) با بیان این که این قرارگاه تقویت فعالیت‌های دفاعی خود را از 20 آبان به‌مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی آغاز کرده است، افزود: این فعالیت‌ها تا 5 آذر ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اهمیت تأمین و امنیت زائران اربعین، گفت: قرارگاه پدافند هوایی ضمن تأمین امنیت مرزهای هوایی کشور به‌صورت مستمر در مقاطع ویژه مثل همایش اربعین که تجمع زائران در بخش‌های خاصی وجود دارد وظیفه خود می‌داند که تأمین امنیت هوایی به‌ویژه مسیرهای هوایی ایران و عراق را به‌گونه‌ای تأمین کند تا هیچ خدشه‌ای به این مسیرها وارد نشود.

منبع: تسنیم

نظرات کاربران
علی کرمانی
28 آبان 1395

دمشون گـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرم !!!

شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر خود را ثبت کنید

مطالب مرتبط

10 شرکت کننده سختکوش و با انگیزه
چند هفته زندگی در شرایطی متفاوت و رقابتی نفس گیر
زیر نظر یک فرمانده

فرمانده را در filimo تماشا کنید!