ادامه تشدید برخورد با مشمولان غایب خدمت سربازی

برخورد با مشمولین غایب

به گزارش سایت فرمانده و به نقل از مشرق، سردار ابراهیم کریمی درباره روند طرح تشدید برخورد با مشمولان غایب که از نیمه دوم امسال آغاز شده است، گفت: طرح تشدید برخورد با مشمولان غایب با هدف تعیین تکلیف وضعیت سربازی مشمولان غایب از مدتی قبل در دستور کار قرار گرفته و در فاز نخست اجرای آن برای اکثریت مشمولان غایب، پیامکی صادر و از آنان خواسته شد تا وضعیت سربازی خود را مشخص کنند.

وی با بیان این که به دنبال ارسال پیامک، تعداد قابل توجهی از شهروندان به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه و اقدامات لازم برای تعیین تکلیف سربازی خود را انجام داده‌اند، گفت: برخی از این افراد سربازی رفته و نسبت به تعویض کارت خود اقدام نکرده بودند. برخی دیگر نیز به دلیل این که تا پایان امسال، هشت سال یا بیشتر، از تاریخ غیبت یا ترک خدمتشان می‌گذشت مشمول جریمه ریالی شده و این امکان را پیدا کردند تا از طریق پرداخت جریمه از انجام خدمت سربازی معاف شوند.

کریمی اضافه کرد: شماری دیگر از مشمولان نیز پس از پر کردن فرم‌های مربوطه از سوی سازمان وظیفه عمومی برای انجام خدمت سربازی اعزام خواهند شد.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به آن دسته از افرادی که نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خود نیز اقدام نکرده‌اند گفت: اطلاعات کلیه مشمولین غایب در بانک اطلاعاتی سازمان وظیفه عمومی ناجا موجود است. تا کنون در اجرای فاز دوم طرح تشدید برخورد، ارسال اخطاریه کتبی برای مشمولان غایب آغاز شده و بیش از ۱۵ هزار اخطاریه به درب منازل مشمولان غایب ارسال شده و از آنان خواسته‌ایم تا با مراجعه به دفاتر پلیس ۱۰+ نسبت به تعیین تکلیف وضعیت سربازی خود اقدام کنند.

کریمی با بیان این که برابر قانون، مشمولان غایب از دریافت برخی تسهیلات و خدمات محروم هستند گفت: همچنین افرادی که اقدام به بکارگیری مشمولان غایب کرده باشند نیز جریمه خواهند شد.

وی در پایان از مشمولان غایب خواست که هر چه سریع تر نسبت به تعیین تکلیف وضعیت سربازی خود اقدام کنند.

منبع: مشرق

برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به کانال تلگرام فرمانده بپیوندید:

icon-telegram

دسته ها: اخبار نظامی

۲ دیدگاه

  1. محسن گفته در دی 23, 1395 پاسخ دادن
    سلام لطفا بگید دقیقا تولید قسمت بعد مسابقه فرمانده چه موقع است. اصلا قسمت بعدی در کار هست یا همه کسایی رو که ثبت نام کردن سر کار گذاشتین. تو کانالتونم که همش مسائل بی ربط به مسابقه رو میذارید. بابا مثلا اسم این کانال مسابقه فرمانده است ها . نه اخبار نظامی روز ایران
  2. نامدار گفته در دی 22, 1395 پاسخ دادن
    جریمه ریالی غایبا و کسایی که ترک خدمت کردن چقدره؟ لطفا اطلاع رسانی کنید

پاسخ دهید

شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با ستاره مشخص شده *

*
*

*