شرایط گذراندن خدمت سربازی در شرکت های دانش بنیان چیست؟

سربازی در شرکت های دانش بنیان

به گزارش سایت فرمانده و به نقل از مشرق، محمد صاحبکار خراسانی، سرپرست امور شرکت های دانش بنیان با بیان این که مهم ترین فعالیت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، تدوین و اجرای برنامه‌های حمایتی از سربازانی است که در یک شرکت دانش بنیان فعالیت می کنند، اظهار داشت: اخیرا تسهیلات نظام وظیفه به افرادی که در شرکت های دانش بنیان فعالیت می کنند، ارائه می شود.

وی افزود: در همین راستا، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای پشتیبانی از فعالیت های تخصصی دانش آموختگان برتر دانشگاهی که به فعالیت های فناورانه در شرکت‌های دانش‌بنیان اشتغال دارند، تسهیلات نظام وظیفه تخصصی را در نظر گرفته است.

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان با بیان ای نکه با استفاده از این تسهیلات، افراد می توانند علاوه بر گذراندن دوره سربازی، در شرکت خود فعالیت کنند، گفت: تا کنون ۲۰۰ نفر توانسته اند از این تسهیلات نظام وظیفه برخوردار شوند. این تعداد هر روزه قابل تغییر و رو به افزایش است.

صاحبکار در خصوص شرایط سربازان اظهار کرد: موفقیت‌های علمی در دانشگاه (در زمینه های آموزشی، پژوهشی، فناورانه )، برگزیده شدن در جشنواره‌های علمی، پژوهشی و فناورانه مورد تأیید بنیاد، از ویژگی هایی است که افراد می توانند با آنها از تسهیلات نظام وظیفه برخوردار شوند.

وی افزود: همچنین اشتغال در شرکت‌های دانش‌بنیان، برگزیده شدن در جشنواره‌های معتبر ادبی و هنری یا فعالیت‌های‌قرآنی مورد تأیید بنیاد و کسب جایزه‌های تحصیلی بنیاد ملی نخبگان نیز از دیگر شرایط استفاده از تسهیلات نظام وظیفه به شمار می روند.

منبع: مشرق

برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به کانال تلگرام فرمانده بپیوندید:

icon-telegram

دسته ها: اخبار نظامی

۱ نظر

  1. اسماعیل گفته در دی 21, 1395 پاسخ دادن
    من در یک شرکت فعالیت دارم حدود دو ساله ولی نمیدونم باید از کجا پیگیری کنم برا خدمت میشه لطفا راهنمایی فرمایید

پاسخ دهید

شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با ستاره مشخص شده *

*
*

*