ماجرای ارسال پیامک تعیین تکلیف سربازی برای سربازی رفته ها چیست؟

ارسال پیامک به سربازی رفته ها

با آغاز ارسال پیامک تعیین تکلیف به مشمولان غایب خدمت سربازی، برخی از افرادی که پیشتر به سربازی اعزام شده بودند نیز چنین پیامکی را دریافت کرده و از آنان خواسته شده بود که وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند که جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا در این‌باره توضیح داده است.

به گزارش سایت فرمانده و به نقل از ایسنا، سردار ابراهیم کریمی، درباره افرادی که علی رغم اعزام به سربازی، پیامک تعیین تکلیف دریافت کرده‌اند، گفت: طرح ارسال پیامک به مشمولان غایب سربازی از اوسط تابستان آغاز شده و بر اساس آن به کلیه مشمولان غایب، پیامکی ارسال شده و از آنان خواستیم تا با مراجعه به دفاتر پلیس ۱۰+ وضعیت سربازی خود را مشخص کنند.

وی با بیان این که پیامک ارسالی به مشولان غایب، ربطی به سنوات غیبت نداشته و افرادی با مدت زمان غیبت کمتر از ۸ سال نیز آن را دریافت کرده‌اند، اظهارکرد: تا کنون بیش از ۲٫۲ میلیون پیامک برای مشمولان غایب صادر شده است.

جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به افرادی که علی رغم اعزام به سربازی یا معافیت از آن، پیامک تعیین تکلیف دریافت کرده‌اند، افزود:‌ افرادی که این پیامک را دریافت کرده‌اند، جزو افرادی هستند که کارت پایان خدمت یا معافیتشان قدیمی است و از سال ۹۰ که طرح تعویض آن را آغاز کرده‌ایم، آن را تعویض نکرده‌اند.

کریمی با بیان این که تاکنون بیش از ۵۰ هزار نفر از افرادی که کارت خود را تعویض نکرده ‌بودند با مراجعه به دفاتر پلیس۱۰+ درخواست خود را برای دریافت کارت هوشمند ثبت کرده‌اند، اظهارکرد:‌ همان طور که از سال‌ها قبل نیز اطلاع رسانی کرده‌بودیم، افرادی که کارت معافیت یا پایان خدمت خود را تعویض نکرده و کارت هوشمند نگرفته باشند، همچون افرادی هستند که وضعیت سربازی خود را مشخص نکرده‌اند، از این رو بار دیگر از این افراد می‌خواهیم که نسبت به تعویض کارت خود اقدام کنند.

وی با بیان این که خدمات مربوط به تعویض کارت در دفاتر پلیس ۱۰+ انجام شده و نیازی به مراجعه حضوری به سازمان وظیفه عمومی نیست، ادامه داد: در حال حاضر کارت‌های پایان خدمت و معافیت کاغذی از درجه اعتبار ساقط شده و هیچ خدماتی به دارندگان این کارت‌ها ارائه نخواهد شد.

جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا درباره افرادی که باید کارت قدیمی خود را تعویض کرده و کارت هوشمند ارائه کنند، نیز گفت: تمامی افرادی که از اول فروردین‌ماه سال ۶۰ به بعد کارت پایان‌خدمت یا معافیت خود را دریافت کرده‌اند، باید با مراجعه به دفاترپلیس ۱۰+ درخواست تعویض دهند.

دسته ها: اخبار نظامی

۳ دیدگاه

  1. مهران عبدی گفته در مهر 29, 1395 پاسخ دادن
    این دیگه چه مسخره بازیه دو سال که مارو عقب انداختین هیچ امتیازی هم بهمون ندادین الان بازم باید از کارو زندگی بیوفتیم بدوییم تو این دفاتر اینورو اونور کلی هم پول خرج کنیم که یه کارت بی خاصیتو هوشمند کنیم که چی بشه!مارو گاگول فرض کردن اینا
  2. OWL گفته در مهر 25, 1395 پاسخ دادن
    دو سال مفت و مجانی سربازشون بودیم.حالا برای مدرکش باید پول بدیم.خجالت آوره
  3. OWL گفته در مهر 25, 1395 پاسخ دادن
    شما میخواید کارت رو بروز کنید چرا ما باید هزینش رو بدیم.مسخرست

پاسخ دهید

شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با ستاره مشخص شده *

*
*

*