سردار حامی آهوان جزیره (عکس + ویدیو)

حاج محمد ناظری حامی آهوان جزیره فارور

به گزارش سایت خبری تحلیلی زیست بوم، در حالیکه بسیاری از مردم سردار ناظری را به واسطه حضور مستمر او در جنگ تحمیلی و مسابقه تلویزیونی فرمانده می شناسند، محیط بانان هرمزگانی از او به عنوان یک فعال محیط زیست یاد می کنند.
سامان قاسمی رئیس اداره محیط زیست بندر لنگه در گفتگو با زیست بوم بیان داشت: سردار از زمان حضورش در جزیره فارور به دلیل علاقه به حیات وحش و به ویژه آهوان جزیره، با ایجاد گشت های مستمر کل جزیره را پوشش می داد و با کمک محیط بانان دست شکارچیان را از منطقه کوتاه کرد.

وی افزود: با توجه به نبود آب آشامیدنی در جزیره علاوه بر احداث سه آبشخور، یک خودرو تانکر فقط مخصوص آبرسانی به حیات وحش و آب کردن ابشخورها اختصاص داد و در بخش هایی از جزیره با درست کردن آخورهای فلزی که از مخزن آبگرمکن درست کرده بود، جهت توزیع علوفه در فصول خشکسالی بهره گرفت.

قاسمی بیان داشت: سردار ناظری هر وقت اداره محیط زیست از لحاظ مالی در مضیقه بود، داوطلبانه اقدام به خرید علوفه می کرد و این کار را با اشتیاق و فداکاری انجام می داد. سردار با کمک پرسنلش در نیروی دریایی اقدام به جابجایی علوفه ها از اسکله به سطح منطقه می نمود و هیچوقت ما را تنها نمی گذاشت.

وی افزود: به واسطه این اقدامات و حمایت های سردار ناظری در سرشماری سال ۹۴ تعداد ۴۸۰راس آهوی کوهی دره شوری آمارگیری شد که نسبت به سال ۹۲ افزایش بیست درصدی را نشان می داد، این درحالی بود که محیط زیست در این جزیره فاقد پاسگاه است.

رئیس اداره محیط زیست بندر لنگه با بیان اینکه فقدان این سردار رشید یک خسارت بزرگ برای کشور و محیط زیست منطقه است افزود: سردار ناظری همچنین با در اختیار قردادن قایق های تندرو و دیگر وسیله های نیروی دریایی سپاه امکان گشت زنی در جزیره را فراهم می آورد و به همین خاطر جزیره فارور برای شکارچیان پرنده هم ناامن شد و حیات وحش در امنیت قرار گرفت.

جزيره فارور در استان هرمزگان گنبدى سربرآورده از آب هاى نيلگون خليج هميشه فارس محسوب مىشود که از تپه ماهورهاى کوچک و بزرگ تشکيل شده است. اين جزيره غيرمسکونى و مملو از مرغان دريايى است و گرمای آن در تابستان به ۵۰ درجه سانتیگراد هم می رسد.

در آیتم زیر از زبان فرمانده شهید بشنوید و ببینید:

تصاویر حاج محمد و آهوان و بچه های محیط زیست (منبع:سایت زیست بوم)

برچسب‌ها

۷ دیدگاه

 1. مسعود گفته در مهر 8, 1395 پاسخ دادن
  اگر سه آرزو داشته باشم از خداوند بلند مرتبه .با صدای بلند می گویم:خدایا کاری کن که من سرباز امام زمان(ع)شوم که به خدمت درنظام جمهوری اسلامی ایران در آیم و کمک حال بنده های خداوند باشم.همین
 2. محمد ناظری گفته در مرداد 10, 1395 پاسخ دادن
  درود وسلام بر امام عزیز و رهبر معظم درود سلام بر ملت قهرمان ایران وسلام و درود ما بر حضرت زینب ومدافعین حرم ورزمندگان حرمین خدا حافظ فرمانده .........
 3. nopo. گفته در خرداد 11, 1395 پاسخ دادن
  قسمت آخر فرمانده رو دیذم ولی خیلی بغض داشتم.خوشحالم که قراره فرمانده ادامه پیدا کنه.لطفا ویدیو خداحافط فرمانده رو بگذارین.ممنون.با حق....
 4. دوستدار فرمانده گفته در اردیبهشت 30, 1395 پاسخ دادن
  قسمت آخر مسابقه رو دیدیم..ولی فقط خدا میدونه با چه حالی.من در طول پخش ،تماما بغض داشتم و چه سخت بود جلوی اشکو گرفتن. آخرای مستند وقتی شاگردان برای فرمانده احترام نظامی گرفتن دیگه طاقتم تموم شد و حال خودمو نفهمیدم.. سینه ی تنگ منو بار غم او هیهات،مرد این بار گران نیست دل مسکینم
 5. حسین گفته در اردیبهشت 28, 1395 پاسخ دادنReport user
  خدا رحمتش کند.فقط همین ولی مطمئنم که هنوز فرمانده با بچه های جزیره است و خواهد بود. این سخن خداوند است که می فرماید: کسانی را که در راه ما کشته شده اند مرده نپندارید بلکه ان ها زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند. (لبیک یا خامنه ای)
 6. دوستدار فرمانده گفته در اردیبهشت 27, 1395 پاسخ دادن
  خواهش میکنم بیشتر از جزئیات شهادت ایشون مطلب بگذارید
 7. دوستدار فرمانده گفته در اردیبهشت 27, 1395 پاسخ دادن
  این مهم نیست که دل تازه مسلمان شده است،که به عشق تو قمر قاری قرآن شده است،مثل من باغچه ی خانه هم از دوری تو،بس که غم خورده و لاغر شده گلدان شده است. فرمانده..فرمانده.غم بزرگی در دلم نشسته است.نگاه مهربانت را محتاجم...عاشق مرام و منشتان بودیم و هستیم وتا ابد خواهیم بود

پاسخ دهید

شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با ستاره مشخص شده *

*
*

*